گردانندگان صفحات مجازی جعلی هم مجازات می‌شوند. مجید علیمردانی وکیل پایه یک دادگستری

گردانندگان صفحات مجازی جعلی هم مجازات می‌شوند. مجید علیمردانی وکیل پایه یک دادگستری

در مجازات مجرمان سایبری هیچ گونه تبعیضی صورت نمی‌گیرد و گردانندگان صفحات مجازی که با نام و تحت عنوان مجرمان اصلی به انتشار تصاویر خصوصی از افراد در صفحات جعلی اقدام می‌کنند نیز تحت پیگرد قانونی قرار می‌گیرند.

مجید علیمردانی وکیل پایه یک دادگستری نیز در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان درباره ملاحظات قانونی ساخت صفحات جعلی و ثانویه به نام مجرمان سایبری و انتشار تصاویر و فیلم‌های مشابه ضرب و شتم دختر نوجوان تهرانی، گفت: مطابق با ماده ۱۷ قانون جرائم رايانه‌ای هر كس به وسيله سامانه‌های رايانه‌ای يا مخابراتی، صوت يا تصوير و يا فيلم خصوصی ديگران را بدون رضايت آن‌ها در هر صفحه‌ای منتشر كند و يا در دسترس ديگران قرار دهد، به‌ نحوی كه منجر به ضرر يا عرفا موجب هتك حيثيت ديگران شود، به حبس و پرداخت جزای نقدی و يا هر ۲ مجازات محكوم خواهد شد.

این وکیل پایه یک دادگستری در ادامه تصریح کرد: در مجازات مجرمان سایبری هیچ گونه تبعیضی صورت نمی‌گیرد و گردانندگان صفحات مجازی که با نام و تحت عنوان مجرمان اصلی به انتشار تصاویر خصوصی از افراد در صفحات جعلی اقدام می‌کنند نیز تحت پیگرد قانونی قرار گرفته و پس از شناسایی مطابق قانون جرائم سایبری مجازات خواهند شد.

علیمردانی اضافه کرد: در مواردی که صفحه‌ای جعلی توسط دیگر افراد و به نام متهم اصلی ایجاد شده باشد، مجازات مستقلی لحاظ می‌شود و در این موارد دادستان به عنوان نماینده مدعی‌العموم می تواند به ماجرا ورود پیدا کند.

وی اظهار کرد: البته بهتر است قانونگذار با پیش‌بینی مجازات مناسب، علاوه بر مورد یاد شده با سوءاستفاده‌کنندگان از نام سایر اشخاص در مواردی که این اشخاص خود، بزهکار هستند یا مورد بزه قرار می‌گیرند، برخورد کند.

بسیاری از والدین در جامعه کنونی تنها خود را موظف به تأمین نیازهای مادی فرزند خویش می‌دانند و برای آرامش روانی و تقویت پیوندهای عاطفی با فرزند خود تلاش دیگری جز خرید وسایل مورد نیاز او از خود بروز نمی‌دهند‌.

به گفته جامعه شناسان و روانشناسان،کودکان، نوجوانان و جوانان بیش از آنکه به تأمین نیازهای مالی و مادی خود علاقه‌مند باشند، بیشتر به آغوش گرم و پر مهر و محبت پدر و مادر خویش محتاجند تا از طوفان حوادث در دنیای مجازی و دنیای واقعی در امان بمانند.

Related Projects

Satinik - author

LEAVE A REPLY

Your email address will not be published. Required fields are marked *